Interiéry domů, bytů, zahrad a firem ve stylu Feng Shui (Feng šuej).

FENG SHUI

Jak udělat své domovy co nejharmoničtější a nejpohodlnější.
Způsob, jak použít změnu ve vašem životě. Jak se můžeme začít cítit lépe, najít lásku, udržet krásnou rodinu a vztah, dosáhnout úspěchu a bohatství, zlepšit své zdraví a zdraví své rodiny. Feng Shui (Feng Šuej) je v každém srdci, jen je třeba ho najít.
Harmonické návrhy domů a bytů podporují fyzické a duševní zdraví, rodinné vztahy, vztahy mezi manželi, dětmi, mezi přáteli, podporují komunikaci, veřejné uznání, soustředění při učení i při práci a to i u dětí, tvořivost, dobré pracovní uplatnění. Podporují bohatství rodiny a jejich porozumění s dětmi. Působení tvarů, barev a materiálů na člověka v prostoru a čase. Podporuje také zdravou energii rostlin a zvířat v naši blízkosti. 

Jak začít?

Nejlépe je začít hledat poradce Feng Shui ještě před samotným nápadem na stavbu, vybrat s poradcem vhodný pozemek, správně nasměrovat dům, správně uspořádat místnosti přímo pro Vás na míru. 

Pokud již dům máte, poradit se s poradcem Feng Shui, jak správně umístit věci v domě, jaké volit barvy a mnoho jiných rad, aby životodárná energie čchi proudila ve vašem domě.

Feng Shui je přírodní věda, zabývající se harmonií mezi člověkem a přírodou. Čerpá z čisté přírodní energie, která správnou formou dodá energii domu, zahradě, Vám, dětem a všem, kteří v domě žijí.

 Pozemské věštění Feng šuej je staré pět tisíc let. Základní myšlenkou je teze, že Země je živá bytost plná energie prospěšné, (která posiluje zdraví, harmonii, bohatství, úspěch) nebo neprospěšné (která nese nemoci a neštěstí).

Feng Shui je umění práce s energiemi. Feng Shui je nejlepší nástroj k tomu, jak vyvolat změnu vnějšího prostředí změny u nás samotných. 
Změna v prostoru domu či zahradě, ustavit věci v domě, dle Feng Shui +správné umístění elementů = vytvoření dobrého toku energie, který prospěje rodině, dětem, našemu zdraví, psychice a celkově harmonickému prostředí, které může ovlivnit zdraví, úspěch, prosperitu, úspěch ve škole a práci, dobré vztahy, štěstí a pohodu.

Pracujeme s elementy OHEŇ, ZEMĚ, KOV, VODA, DŘEVO.

Každý již zmiňovaný element má svou barvu, kterou daný element prostor v domě, či zahradě podpoříme.  Barvy jsou mocným nástrojem Feng Shui, nástrojem pro zvyšování energie.

Naopak snižování energie je STRACH –bojíme se změny, změny v životě, změny v bytě, změny na zahradě.

„Velké chrání malé“ „Malé ovlivňuje velké“

Techniky:

  1. BaZhi - je to technika Vašich šťastných směrů (kam se máte dívat při práci, při stolování, kde máte mít hlavy u postele, kde spíte, a kde mají děti sedět u pracovního stolu.) 
  2. Magický čtverec Luo-šu a osm paláců BaGua – Sektory OheňZeměKov, VodaDřevo
  3. Letící hvězda -  je doplňkovým určením, kam dané elementy umístit. 
  4. Určení formy-umístění stolů, postelí, sedacích souprav, kuchyní, pokojů.
  5. Také Jin a Jang – dvě složky čchi. Jin je spojován s klidem nečinností kuchyně, ložnice, a Jang pohybem a činností, dětské pokoje, obývací pokoje, pracovny
  6. I-ťing kniha proměn
  7. Astrologický rozbor 4 pilíře osudu
  8. A mnoho jiných doplňkových metod, které používám, po osobní návštěvě.

4 PILÍŘE OSUDU

 

 Taoistická astrologie-čas narození, okamžik prvního nádechu, je energií ČCHI, která se do nás otiskla v okamžiku narození. Absorbovali jsme také energii 5 prvků: Ohně, Země, KovuVodyDřeva. Pokud známe kvalitu a kvantitu těchto 5 prvků, kterou disponujeme, můžeme dosáhnout své vnitřní rovnováhy.

Pro harmonický život je základ, rovnováha 5 elementů

Pokud nějaký element chybí, nebo je ho nedostatek, může to mít za následek různé problémy v životě, jaké jsou nemoci, problémy s prací, učením, penězi a mnoho dalších problémů, které se dříve nebo později objeví. 

 Dáme je do rovnováhy, posílíme nedostatek, potlačíme přebytek.

Dle našeho přesného místa, dne, hodiny, měsíce, roku, získáme diagram zrození, přesný popis naší osobnosti. 

Pracujeme s pěti elementy

Pracujeme také s JINEM a JANGEM

Zdroj veškerého pohybu hmoty, životní síly stálé a rovnovážné působení záporného a kladného pólu energie. Jin-noc Jang-den.

Jin je tak spojován s klidem, nečinností, jemností, ženskostí a přijímáním a jang zase s pohybem, činností, tvrdostí, mužností a iniciativou.

 

Výpočet 4 pilířů nám umožní porozumět lépe sami sobě a tím získat šanci porozumět lépe druhým.  Co se z rozboru dozvíte:

-zdraví a blahobyt

-naše elementy, jak je podpořit, když chybí, jak naopak oslabit převažující

-vztahy k dětem 

-jaké jsou naše děti, jak je podpořit a jak jim lépe porozumět 

-vhodnost zaměstnání

-astrologické horoskopy -zvěrokruhu-

-zdraví, jak lépe poznat naše tělo, naše nedostatky, jak je posílit, jak si pomoci

-jak lépe porozumět našim dětem

Vynasnažím se vytvořit pro Vás projekt, který Vám přinese něco „víc“ ve Vašem životě.

Nápravy Feng Shui: ruční výroba předmětů náprav Feng Shui, kresba pěti elementů, kresba zvířat fénix, bílý tygr, žlutý had, zelený drak, černá želva, výroba barevných polštářů, přehozů, závěsů, sedacích vaků dle 5 elementů.

 

 

Element Vody

Prvek Dřeva

Prvek Kovu

Prvek Ohně

Element Země

Jin a Jang

 
 
 

MARVA INTERIÉRY - JAKÉ SLUŽBY NABÍZÍME?

vzorková prodejna

Dovolujeme si Vás pozvat do nově otevřené vzorkové prodejny, přijďte se podívat, těšíme se na vás!

Návrhy interiéru

Navrhneme doplňky do interiérů dle Vašich představ, nebo dle Feng shui, zrealizujeme vaše přání.

kreativní tvorba

Výstavu obrazů na vzorkovně, šití doplňků na míru, nakreslíme kresby na Vaši zeď v interiéru!

konzultace

Poradíme vám s výběrem chodných doplňků do domácnosti i s realizací vašeho vysněního bydlení.

montáže interiérů

Všechen námi nabízený sortiment nabízíme samozřejmě s profesionálními a odbornými montážemi.

stavební úpravy

Spolu s návrhy se zabýváme také realizací, neváhejte nás kontaktovat, poradíme vám jak na to!